Що таке глікемічний індекс або чому плюшки ведуть до повноти

Для досягнення стрункості потрібно змінити харчову поведінку, відмовитися від солодких і борошняних продуктів. Це відомо кожному, навіть дітям, які зайвою вагою не страждають. Однак не менш швидко вагу набирають любителі пива, шоколадних цукерок та інших ласощів. Насправді в усьому винен глікемічний індекс (ГІ), а саме продукти, в яких він досягає великого обсягу.

Як проявляється глікемічний індекс

Для існування організму необхідна енергія. Як «паливо» для її виробництва використовується глюкоза, джерелами якої виступають:

  • Вуглеводи, які містить їжа;
  • Жирові запаси, відкладені в тілі людини (важливі для крайніх випадків недостатнього обсягу вуглеводів у вживаної їжі).

Синтезований цукор передається в кров’яну рідину, її насичення називають, як «ступінь вмісту глюкози в крові» або «глікемія». Класичною глікемією на голодний шлунок вважається 1 грам глюкози на літр крові. У свою чергу, глікемічний індекс – це швидкість засвоєння вуглеводів, присутніх в їжі і збільшення ними рівня цукру в крові. Для встановлення ступеня показника задійснюються специфічні таблиці зі шкалою від 0 до 100. Високий ГІ продуктів обумовлює стрімку передачу енергії, а низький ГІ дозволяє їм засвоюватися поступово.

Чому від вуглеводів товстішають?

З початку прийому їжі людиною, вуглеводи одразу трансформуються в цукор, що стимулює зростання його рівня у крові. Ідеально, коли він збільшується не стрімко, а поетапно. Це обумовлює поступову роботу підшлункової залози, виділення невеликих порцій гормону інсулін і досягнення харчування до всіх клітин організму. Така ситуація формується при додаванні в раціон вуглеводів з низьким ГІ.

Якщо голод швидко вгамовується гамбургером, який запивається колою, ступінь глютену в крові різко підвищується, змушуючи підшлункову залозу виділити великий обсяг інсуліну в кров. Це допомагає швидше обробити енергію, що надійшла і скоротити гликемію до адекватної ступеня.

Згодом підшлункова залоза виснажує свої сили і перестає точно встановлювати, скільки потрібно інсуліну. Це стає причиною його синтезу в великих обсягах, ніж потрібно. В цей час організм в енергії не потребує, а зайвий інсулін направляється на переробку цукру і жирних кислот в жирові відкладення. Найгіршою проблемою стає те, що надлишок такого гормону скорочує ступінь глікемії, тому людині здається, що він не наївся.

Дія продуктів з високим ГІ на організм

Харчова поведінка, при якому раціон людини включає продукти з високим глікемічним індексом, обумовлює:

  1. Стрімке та потужне зростання глікемії.
  2. Великий обсяг синтезу гормону підшлунковою залозою.
  3. Роботу частини гормону над виробництвом енергії, у той час, як інша частина трансформує цукор в жир.
  4. Падіння глікемії нижче норми.
  5. Виникнення нового почуття голоду і людина з’їдає зайве. Повторення процесу тягне до відкладання великих обсягів жиру.

Проводячи дослідження таких процесів, вченим вдалося розкрити дивовижну залежність. Було встановлено, що чим нижче гликемія перед їжею, тим швидше вона збільшується. Відповідно, чим сильніше цей показник підвищився під час прийому їжі, тим стрімкіше він знизиться. Це говорить про те, що більш голодна людина ризикує запастися жировими відкладеннями набагато більше, ніж той, хто починає їжу, не встигнувши зголодніти. На цьому і засновані рекомендації їсти кілька разів на день невеликими порціями.

Як швидко позбавитися від зайвої ваги?

Навіть якщо кардинально поміняти харчову поведінку, то це не допоможе швидко позбутися від зайвої ваги. Домогтися стрункої фігури більш оперативно дозволяють майстри центру косметології «Естет». Апаратні процедури, підібрані індивідуально, забезпечують досягнення підтягнутих і струнких форм. Крім корекції тіла в салоні надаються послуги з догляду за обличчям і волоссям, а позбутися від хронічних захворювань можна за допомогою лікувально-оздоровчого масажу. Використання новітніх технологій і бездоганне володіння методиками косметології майстрами центру «Естет» дозволяють клієнтам успішно досягати бажаних результатів.