Ожиріння і депресія

[:ru]Фото женщины, которая заедает депрессию[:ua]Фото жінки, яка заїдає депресію[:]

Про існування зв’язку між надлишковою вагою і депресією відомо давно, однак причина такого зв’язку недостатньо ясна. Чи впливає штамп ожиріння на ризик розвитку депресії? Чи обумовлює депресія зміну харчової поведінки, що викликає ожиріння? Зв’язок завжди вважався кореляційним, а не причинно-наслідковим. До сих пір.

Хто більше схильний до депресії – чоловіки чи жінки?

Населення світу стає все більш гладким, і з кожним роком ситуація погіршується. Відповідно до твердження ВООЗ, ми знаходимося у владі глобальної епідемії, а до 2020 року ожиріння стане найбільшою причиною смертей на планеті. Професор Філіп Джеймс, голова Міжнародної цільової групи з ожиріння заявив, що «тепер нам відомо, що найбільший тягар для здоров’я в світі пов’язаний з харчуванням і низьким рівнем фізичної активності. Це буде мучити нас наступних 30 років ».

Жінки більше, ніж чоловіки схильні до розвитку ожиріння і більш уразливі до циклу ожиріння-депресія. В одному з досліджень проблема надмірної ваги у слабкої половини людства була пов’язана з 37% зростанням глибокої депресії. Психічний розлад може провокувати і бути спровокованим стресом, який здатний привести до зміни харчової поведінки і гіподинамії.

Причини неусвідомленої харчової поведінки

Більшість людей, яким важко оговтатися від різких або виснажливих ситуацій (наприклад, втрата близької або рідної людини, звільнення, крах бізнесу або серйозні проблеми зі здоров’ям), приймаються за неусвідомлений прийом неправильної їжі у великій кількості і перестають займатися спортом. Незабаром це трансформується у звичку, яку дуже складно виправити.

У свою чергу, переїдання, поведінка, пов’язана, як з ожирінням, так і з іншими станами, такими як нервова анорексія, теж виступають ознаками депресії. Дослідження огрядних людей з проблемами переїдання виявили, що у половини випробовуваних була глибока депресія. Додаткові дослідження відобразили, що у жінок з ожирінням і розладом харчової поведінки, яких дражнили через зовнішність, пізніше розвинулися невдоволення і депресія.

Що можна зробити?

Боротьба з ожирінням і подібними проблемами з вагою вимагає прийняття нових звичок, що сприяють більш здоровому способу життя, при цьому не вносять кардинальних змін в раціон і фізичну активність. Інакше є ризик погіршити ситуацію і випустити з уваги емоційні проблеми, які спровокували ожиріння. Варто вжити таких заходів:

  1. Задумайтесь, що ви їсте і чому. Відстежуйте свої переваги в харчуванні, відзначаючи продукти і час прийому. Чи були ви сумні або засмучені чимось? Або ви тільки що пережили стрес, і відчули необхідність в їжі?
  2. Скоротіть порції при вживанні однієї і тієї ж їжі. У той час як дієта викликає відчуття позбавлення, це дозволить усвідомити, що менші порції також приємні. Це дасть хорошу платформу для безпечного зниження апетиту.
  3. Зверніть увагу, що хоча і лікування ожиріння часто сприяє зменшенню симптомів психічного розладу, зниження ваги не буде ефективним, доки ви будете залишатися в пригніченому стані і переживати інші негативні почуття. Ймовірно, для вирішення цих проблем вам доведеться попрацювати, перш ніж приступити до зниження ваги.
  4. Прощатися із зайвими кілограмами легше, коли вас підтримує сім’я і друзі. Бажано забезпечити підтримку родичів, з якими ви живете, в більш здоровому раціоні. Знайти однодумців можна в спеціальних групах для схуднення. Спільне рішення поставленого завдання сприяє стрімкому досягненню результата, ніж її подолання поодинці.
  5. Задійте «систему друже». Попросіть одного з друзів, або члена сім’ї бути «за викликом» для моральної підтримки, коли у вас з’явилося бажання відхилитися від нових звичок. Просто, щоб переконатися, що ви не змагаєтеся з цією людиною в схудненні.

Не зациклюйтеся на «поганих днях, пов’язаних з неможливістю тепер їсти багато. Для представниць прекрасної статі це часто стає проблемою, і вони жорстко поводяться з собою за втрату дисципліни. Розгляньте, причини, які змусили вас їсти більше в певний день. Подумайте над почуттями, з якими можна впоратися іншими способами, крім переїдання. Сформулювати план дій з управління такими неприємними відчуттями допоможе психолог.