Білий жир в бурий: як зробити

[:ru]Сравнение на фото белого и бурого жира в организме человека[:ua]Порівняння на фото білого та бурого жиру в організмі людини[:]

Жирові тканини в тілі людини розрізняються не тільки по «зовнішньому вигляду» та складу, але й за призначенням. Традиційно прийнято вважати, що жир є накопичувачем енергії, але існує також бурий жир (БЖ) — невід’ємна річ в організмі, яка забезпечує терморегуляцію. Але як трансформувати білий жир в бурий?

Скільки бурого жиру має бути в організмі

Бурий жир існує в тілі людини з народження. Перші кілька днів він є для малюків інструментом звикання, «налаштовуючи» тіло під виклики навколишнього світу. Згодом кількість бурого жиру поступово зменшується, досягаючи показника всього 2% від загальної маси тіла.

Тривалий час біологи вважали, що бура жирова тканина потрібна тільки в перші кілька місяців життя людини. У 2008 році вчені підтвердили необхідність речовини протягом усього життя. Велика частина БЖ розташована під ключицею та важить не більше 30 грам. Цієї кількості вистачає, щоб контролювати температуру тіла.

Біологічна роль бурого жиру

Бурий жир — одна з першопричин існування людини, як індивіду. Цей матеріал дозволяє підтримувати температуру тіла на одному рівні, незалежно від впливу зовнішніх чинників. І хоча регулювання тепла є основною функцією, бурий жир виконує ще кілька ролей: спалює білий жир і контролює рівень цукру.

По суті, білий жир являє собою повну протилежність бурому. Якщо перший накопичує корисні речовини, останній — спалює їх. Бурий жир плавить білий і перетворює його у тепло. Принцип трансформації полягає в перекачуванні жирних кислот з одного виду жирової тканини в інший.

Як «увімкнути» бурий жир для схуднення

На відміну від білої жирової тканини, яка тільки накопичує жири, бура — своєрідний завод по трансформації речовини. Білий жир знаходиться під шкірою практично по всьому тілу і в результаті багатьох факторів може бути в надлишку. Для підтримки краси і здоров’я важливо контролювати його кількість. Це можна зробити шляхом перекачування жиру з білої в буру жирову тканину.

Фізична активність

Під час заняття спортом, зарядкою або гімнастикою тип жирових клітин змінюється в БЖ. Процес має на увазі біохімію, під час якої активно видаляються з організму накопичені речовини. Оскільки під час занять спортом потрібна велика кількість енергії, гормон ірісін розщеплює жири, чим сприяє стрімкому схудненню.

Холод

Вплив навколишнього середовища з температурою менш + 20°С на організм людини активізує процес інтенсивного вироблення тепла. Бура речовина, в свою чергу, використовує білу, чим також сприяє схудненню.

Роздратування шкіри холодом зажадає від організму вироблення адреналіну з транспортуванням його в БЖ і є стимулом переробки жиру в теплову енергію.

Вживання продуктів харчування

Деякі овочі та фрукти мають в складі спеціальні речовини, що стимулюють переробку білої жирової тканини: яблука, чебрець, зелений чай, часник, морські водорості.

Як видно бурий жир — зовсім не той елемент, який створює некрасиву фігуру. Якщо у вас є бажання позбутися від зайвих сантиметрів на животі, талії, стегнах, підборідді або ногах, подбайте про «присутність» в житті фізкультури, загартовування та здорового харчування.